skip to Main Content
0312 353 13 50 0533 063 49 70 info@isicamcambalkon.com
Ankara ısıcam Balkon Kapatma Sistemleri
Ankara ısıcam Balkon Kapatma Sistemleri
Ankara Lüks Seri Cam Kapatma Sistemleri
Ankara Pro Gold Cam Balkon Sistemleri
Ankara ısıcam Balkon Kapatma SistemleriAnkara Lüks Seri Cam Kapatma SistemleriAnkara Pro Gold Cam Balkon Sistemleri

Cam Balkon Ankara

Isıcamlı Cam Balkon Ankara firmaları arasında yer alan firmamız kendi ürettiği cam balkon sistemleri ve aksesuarları ile piyasada yer almaktadır. Sistemlerimizde kullanılan tüm cam balkon sistemleri 8 mm temperli cam kullanılmaktadır. Profillerimiz de değişik renk seçenekleri mevcuttur. İletişim sayfamız üzerinde bulunan form yada telefon numarası ile bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca cam renk çeşitleri konusunda da ekibimizden destek alabilirsiniz. Cam balkon modelleri‘ne >> eminogullaricambalkon.com.tr/urunlerimiz/ ulaşabilirsiniz.

Cam Balkon Teknik Şartnamesi

Firmamızda bulunan ürünlerimiz ve hizmetlerimizde her zaman her iki tarafında sorun yaşamaması adına karşılıklı olarak Ankara cam balkon teknik şartnamesi hazırlanmaktadır. Teknik şartnamesi kapsamında şu başlıklar yer almaktadır.

 • Cam Balkon Sistem
 • Alüminyum Profiller
 • Aksam ve Uygulama
 • Cam
 • Garanti
Üreticiden Halka Direk Satış Cam Balkon

Cam Balkon Sistem

Cam Balkon Sistem Nedir ?

Cam balkon sistem nedir? sorusuna şu şekilde açıklık getirebiliriz. Balkon, Kış Bahçesi, Kat Bahçeleri, 4 Mevsim Güneş Odası, Veranda, Teras vb. mekanların çevrelerini kapatan istenildiğinde tamamen açılabilir, istenildiğinde tamamen kapanabilir cam panellerle oluşturulmuş bir ürün grubudur. Isıcamlı Cam Balkon sitemizi ziyaret ederek daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Söz konusu paneller, iki yatay (alt-üst) profil içerisinde hareket ederler. Üzerlerinde yürüyüş takımları bulunmaktadır. Sistem üzerinde menteşeli ve kayar kanat olmak üzere iki ayrı kanat biçimi bulunur.

İlk açılan menteşeli kanattır, diğer kayar kanatlar bu boşluğa doğru lineer hareket ettirilir. Kanat dibe dayandıktan sonra açısal hareketle açılır. Diğer kayar kanatlar da aynı yöntemi izleyerek açılırlar. Isıcamlı cam balkon Ankara modellerimizde farklı kanat tipleri kullanılmaktadır.

Kapanma ise en son açılmış olan kanadı açısal hareketle rayına oturtmak ve kendi bulunduğu yere doğru hareket ettirmekle başlar. Diğer kayar kanatlar da aynı yöntemle kalıcı yerlerine alınır. En son menteşeli kanat kapatılarak sistem tüm elemanları kapalı duruma getirilmiş olur.

Cam Balkon Alüminyum Profiller

 1. Sistemde kullanılan profiller ALMgSi alaşımlı olmalıdır.
 2. Tüm alüminyum profiller, birincil alüminyum ham madde ile üretilmiş olmalı, hurda katkılı vb. ham madde kullanılmamalıdır.
 3. İçerisinde Fe oranı binde on yediden fazla olmamalıdır.
 4. Alüminyum sertleşme değeri olan termik değeri 7 ila 13 arasında olmalıdır.
 5. Profiller, eloksal kaplama olması halinde ana yüzey kaplama kalınlığı en az 10 micron, elektrostatik toz boya olması halinde en az 60 micron kalınlığında olmalıdır.
 6. Yüzeyin boya ile istenilen renge getirilmesi ise termik değere getirilerek kromatlanmış yüzey üzerinde istenilen renkte termal elektrostatik toz boya tatbiki ile oluşturulmalıdır.
Eminoğulları Ata Yapı Isıcam Cam Balkon Favicon

Cam Balkon Kasa Profili

 1. Kasa profili dışarı taşmayacak şekilde ana profilde yer alan kendinden, gizli iç su tahliye(kondens) kanalına sahip olmalıdır. Bu kanalda yer alan su, özel kapalı haznesi içerisinden profil dibime alınmalı ve oradan tahliye edilmelidir.
 2. Kasa profil taban genişliği en az 52 mm olmalı, taban profil kalınlığı en az 3,3 mm olmalıdır.
 3. Kasa profil yüksekliği en az 61 mm olmalıdır.
 4. Kasa profilinin zemin ve tavan birleşim yerleri izolasyonunun silikon/mastik vasıtası ile doğru yapılmasını ve bu malzemelerin sıyrılarak çıkmasını önlemek amacı ile profillerin içi ve dış yanakları ” negatif hazne ” formunda olmalıdır.
 5. Panellerin toplandığı sırada, taşıyıcı kasa profillerinin yanak ve ağız kısımlarının açmasını engelleyen ve profili kapalı bir kutu formasyonuna getiren alüminyum lamelerin kullanılmasına imkan veren alüminyum lamel tırnaklarına ve haznesine sahip olmalıdır.
 6. Her açıdan düzgün ve sağlıklı birleşimi garanti eden, açılı birleşim lamellerinin kullanımı için, profil tabanında hazneye sahip olmalıdır.
 7. Kasa profilinin üst yanaklarının dışa bakan bölümü yağmur suyunu dışarı yönlenmesini teminen tırnaklı, içe bakan bölümü ise suyu kendinden gizli kanala kolay transfer sağlayacak şekilde, uygun açı ve radiusta tasarlanmış olmalıdır.
 8. Kasa Profilinin kilit/çıkış kolu vb. aksamın vidalandığı alüminyum kalınlığı en az 2mm olmalıdır.
 9. Kasa profili üzerinde, su birikmesi, donma, tozlanma, çamurlanma etkilerini yok etmek ve kolay temizlenebilmeyi sağlamak amaçları ile kıl fırça yatağı bulunmalıdır.
Ankara Cam Balkon Lideri
Eminoğulları Ata Yapı

Cam Balkon Kanat Profili

 1. Kanat profili yatağı 8mm temperli cam ve 8,37 ve 8,74 lamine cam yerleşimlerine izin verecek şekilde dizayn edilmiş olmalıdır.
 2. Kanat profili genişliği minimum 28mm, yüksekliği minimum 46 mm olmalıdır.
 3. Profilin cam yanakları tırnaklı dokuya ve her bir yüzey için minimum 20 mm yüksekliğe sahip olmalıdır.
 4. Kanat profili, camların delinerek daha mukavim şekilde taşınmasını sağlayan cam pimlerin kullanımı için cam pimi yatağına sahip olmalıdır.

Cam Balkon Yan Kapama Profili

 1. Duvar bitimlerinde kullanılan yan kapam profili conta ve fırçaların kullanıldığı en az 2 adet yatağa sahip olmalıdır.
 2. Yan kapama profili, kasa profili ve duvar ile stabil bir birleşimi sağlamak için en az 1 adet kapalı hücreye sahip olmalıdır.

Aksam ve Uygulama

 1. Sistemin taşıyıcı teker takımlarında kullanılan rulmanlar, 10mm iç çap, 8mm kalınlık ve 24mm, dış çap ölçülerinde tüm bileşenleri ile(dış bilezik, iç kovan, bilye) paslanmaz çelik malzeme kullanılarak üretilmektedir.
 2. Taşıyıcı teker takımlarında kullanılan rulmanlar, sessiz ve konforlu dönüşü sağlamak üzere birincil ham maddeli mühendislik plastiklerinden olan cam takviyeli polyamid malzeme ilekaplanarak en az 38mm dış çap ve 12,5 mm kalınlığa getirilmiş olmalıdır.
 3. Sistemde kullanılan kilitlerde, çocuk emniyeti bulunmalıdır.
 4. Açma-Kapama esnasında paneller sarkmamalı ve düşmemelidir.
 5. Doğru ve kesintisiz su tahliyesi sağlamalıdır.
 6. Açma – Kapama kolu, çıkışta tekerin üzerinde dönerek, konforlu bir şekilde çıkabildiği, perde, jaluzi vb. elemanların takılmasına engel olmayacak biçimde katlanabilir özellikte tasarlanmış olmalıdır.
 7. Kasa profillerinin birbirleri ile düz ve açılı birleşimlerinde düzgün ve sağlıklı birleşimi temin amacı ile profil tabanında, her birleşim açısına uygun birleşim lameli ile setskurlu sabitleme yapılmalıdır. Burada vida kullanılmamalıdır.
 8. Kasa profilinin zemin ve tavana sabitlendiği bölümlerinde profilde yer alan vida deliklerinden alt duvar içine su sızıntılarını önlemek amaçlı vidaların diplerine özel plastik pulları olmalıdır.
 9. Kanat profilleri uç kapakları tüm açılarda etkin birleşim sağlamalı, fırçalar kapak uçlarından taşmayacak şekilde kapak uçlarına kadar gelmelidir. Camlar yan yana geldiğinde ara boşluk 5mm den fazla olmamalı ve bu boşluk H fitil kalınlığı ile kapanmalıdır.
Eminoğulları Ata Yapı Ankara CamBalkon

Cam Balkon Camı

 1. Toplam 8mm kalınlığında temperli veya lamine cam (8,37 veya 8,74mm) kullanılmalıdır.
 2. Sistemde kullanılan camlar, şişecam yetkili üreticileri tarafından yapılmış olmalıdır.

Cam Balkon Garanti Süresi

 1. Cam balkon sistemlerimiz her türlü üretim, malzeme ve montaj hatalarına karşı montaj tarihinden itibaren 2(iki) yıl süre ile garanti altına alınmış olmalıdır.

Isıcamlı Cam Balkon Ankara Hizmet Bölgelerimiz

Ankara Batıkent Cambalkon

Ankara Bağlıca Cambalkon

Ankara Ümitköy Cambalkon

Ankara Yaşamkent Cambalkon

Ankara Etimesgut Cambalkon

Ankara Sincan Cambalkon

Ankara Yenimahalle Cambalkon

Ankara Çankaya Cambalkon

Ankara Çayyolu Cambalkon

Ankara İncek Cambalkon

Batıkent Cam Balkon

Bağlıca Cam Balkon

Ümitköy Cam Balkon

Yaşamkent Cam Balkon

Etimesgut Cam Balkon

Sincan Cam Balkon

Yenimahalle Cam Balkon

Çankaya Cam Balkon

Çayyolu Cam Balkon

İncek Cam Balkon

Call Now ButtonMüşteri Destek Hattı
Yazışmaya Başla
Yardıma İhtiyacınız Mı Var ?
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?