skip to Main Content
0312 353 13 50 0533 063 49 70 info@isicamcambalkon.com

Korkuluk ( Alüminyum Küpeşte )

Korkuluk diğer adı ile alüminyum küpeşte, merdiven korkuluğu son zamanlarda ülkemizde özellikle yeni yapılan binalarda sıklıkla kullanılmaktadır. Sıkça tercih edilmesinin sebepleri arasında hem binanın mali değerini artırmak hem de göze hoş bir modern etki bırakması açısından tercih edilen bir üründür.

Alüminyum Küpeşte’nin üst borusu yani elimiz ile kavradığımız kısımdaki boru 50mm’liktir.  En kalınlığı 2mm’den aşağı olmamalıdır. Sizlere küpeşte uygulaması ile ilgili fiyat verdiklerinde şunu göz önünde mutlaka bulundurun.

Daha sağlam ve dayanıklı bir korkuluk için uygulamayı yapacak kişi fiyat vereceği zaman özellikle 2mm kullanması hakkında ısrar ediniz. Bu kalınlık kullanması gereken minimum kalınlıktır.

Piyasada iş alabilmek adına korkuluk fiyatlarını düşük verip montaj esnasında 1,2 mm kalınlıkta malzeme kullanan çok sayıda uygulamacı yer almaktadır. Bu tür mevsimlik ve kötü iş yapan ustalardan uzak durmanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Kalınlık olarak az kullanılan korkuluk modelleri genellikle şu nedenlere sebep olmaktadır. Herhangi bir dayanmada ya da en ufak sert bir temas olduğunda montaj kağıt gibi yerinden kopacaktır.

Ankara Korkuluk firmalarının yanı sıra ayrıca Ankara Cam Balkon hakkında detaylı bilgi almak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Call Now ButtonMüşteri Destek Hattı
Yazışmaya Başla
Yardıma İhtiyacınız Mı Var ?
Merhaba,
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?